חיפוש

"בית הספר אורט צור ברק הוביל אותי להצלחות מדהימות".

גבי קוגוטוב מקרית גת חיפש מסגרת לימודית אחרת שאותה מצא בבית הספר 'אורט צור ברק. "אני קורא לבני נוער שלא מסתדרים במסגרות הרגילות, אל תחשבו שניה פשוט תגיעו לכאן ותהיו מאושרים", הוא אומר השבוע.


גבי תלמידי כיתה יב' בבית הספר' אורט צור ברק, הנמצא בבסיס ג'וליס הסמוך לקריית מלאכי גדל בקרית גת בתנאים לא פשוטים. בדירת המשפחה הצנועה, חיו הוריו ו- 12 אחיו ואחיותיו. שני שותפים לחדר נחשבו בעת הילדות שלו לפריבילגיה "ישנו במיטת קומותיים , וזה אחלה של דבר, אני לא מתלונן", הוא מספר, "מקסימום אם רצית היית בורח לישון בסלון".

אמו של גבי הייתה שנים רבות עקרת בית, ובשנים האחרונות עובדת. אביו עבד שנים ארוכות בחברת דלתות מוכרת, המשכורת המשותפת של השניים לא תמיד הספיקה לכלכלת המשפחה. "לא היה תמיד כסף לתת לנו אוכל, אז האחים הגדולים פשוט יצאו לעבוד, וכל אחד הביא כסף ועזר בפרנסת המשפחה".

השיחה עם גבי קולחת, הוא לרגע לא מתלונן ומתבטא בבגרות. "כשצריך האחים עזרו, עברתי ילדות יפה הכל היה בסדר".

במהלך לימודיו בבית הספר היסודי אובחן כסובל מדיסלקציה, מה שכמובן הפריע לו להצליח בלימודים, "קשה לי לקרוא ולכתוב, יש לי לקויות למידה, למשל במקום להעתיק מהלוח אני מצייר וכך החומר נכנס לי יותר טוב לראש", הוא מספר. "בבית הספר 'אורט צור ברק' אפשרו לי לבטא את יכולותיי וכישוריי למרות הדיסלקציה, עם הרבה עזרה אישית, שיעורים פרטניים, קיבלתי המון חום אהבה והכלה".

לגבי קשר מצוין עם המחנכת שלו אביטל טויטו תושבת אשקלון , "לתיכון רגיל קשה לעזור לילד עם לקויות למידה", היא מתערבת בשיחה ומגנה גם על התלמיד שלה, כמו גם על אנשי החינוך מבית ספרו הקודם. אלא שפה, הוא ממהר לקחת אחריות, "עזבי אביטל, גם אני אשם. הייתי ילד".

המפנה התרחש במהלך כיתה ט', "היועצת הגיע אלי והציעה לי מסגרת אחרת, מסגרת שתיתן לי מענה. בית ספר מעניין יותר עם סדנאות כמו צורפות, קרמיקה, נפחות ומגמות לימוד מקצועיות כמו עיבוד שבבי, נגרות, רתכות ודברים שעושים עם הידיים כמו שאני אוהב. כך הגיע גבי לתיכון "אורט צור ברק". בית הספר המהווה מסגרת לימודית חמה ומכילה עבור תלמידים רבים שנפלטו ממערכת החינוך, ובו הרגיש סוף סוף גבי שמצא את מקומו . במסגרת בית הספר מלמד גבי תלמידים צעירים יותר עיבוד שבבי ומקבל תשלום עבור עבודתו, בנוסף הוא עובד בחברת ההנדסה "אלתא" באשדוד במסגרת שיתוף הפעולה של אחת החברות המובילות בישראל, יחד עם בית הספר, וזאת במסגרת חוק המאפשר לתלמידים בכיתות יא'-יב' לעבוד יומיים בשבוע בחברות שונות , במקצוע אותו רוכשים בבית הספר ולקבל שכר עבור עבודתם.

מה מיוחד בשבילך בצור ברק?

"סוף סוף אני מגשים את עצמי. אני מרוצה, יש לי חוגים, אני לומד עיבוד שבבי ונהנה מזה, בית הספר שינה לי את החיים לטובה, בלעדיו אני מניח שהייתי במקום לא טוב, הייתי מתוסכל וסובל".

מה המסר שלך לתלמידים שלא מוצאים את עצמם בבית הספר?

"אל תחשבו יותר מדי, פשוט תגיעו לכאן , תהיו מאושרים ותגלו צוות שמאמין ותומך ותפתחו את היכולות שלכם".

כתלמיד מצטיין בבית הספר, נרשם והתקבל ללימודי יג'-יד' הנדסאים . כשיסיים את לימודיו יקבל תואר של הנדסאי וימשיך למסלול עתודאי בצה"ל. לסיום, לגבי חשוב להעביר לתלמידים את המסר שיבואו ללמוד בבית הספר 'אורט צור ברק' שכפי שהוא מעיד שינה לו את החיים.

5 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

מכוונים לשרות משמעותי

שני אירועים משמעותיים בתיכון 'אורט צור ברק' - פאנל של חיילים מכל החילות והרצאה של אמו של רב סרן בניה ז"ל. בתיכון המקצועי תיכון 'אורט צור ברק', השוכן בבסיס ג'וליס בסמוך לאשקלון נותנים בית חם לתלמידים ש

התלמידים האשקלונים בדרך לצה"ל

תלמידי כיתת יא' בבית הספר 'אורט צור ברק' ובהם גם תלמידים באשקלון, יצאו השבוע לשבוע הכנה לצה"ל במסגרת גדנ"ע. בית הספר המקצועי תיכון 'אורט צור ברק' הנמצא בבסיס עמנואל הסמוך לאשקלון, נותן הזדמנות להצלח

בית ספר לחיים

הורים רבים אנשי מקצוע ואנשי חינוך רבים, עוסקים בשאלה כיצד מגיעים לנפשו של ילד? מהי שיטת החינוך הטובה ביותר האם קשיחות יתירה או דווקא רוך וחום ואהבה, האם הצבת גבולות ברורים או דווקא לשחרר. אחד המקומות